Infolinia: +48 22 122 88 06

ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER

Jak zaplanować home office, aby wydajność Twojej pracy nie spadła?

home-office-porady-na-efektywna-prace-w-domu-kontrakoronawirus

Praca w systemie home office wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla osób mających problem z porannym wstawianiem. Jednak praca w domu może okazać się mniej wydajna niż wykonywana w biurze, pomimo bardziej komfortowego dla nas systemu. Jak więc podejść do swoich służbowych obowiązków, aby wydajność naszej pracy nie spadła?

  1. Przygotuj się do dnia pracy.
Chociaż wizja spędzenia całego dnia pracy w piżamie może być kusząca, warto przygotować nasz mózg do spędzenia go jak podczas zwykłego dnia roboczego. Nie sugerujemy, że praca w domu będzie wydajniejsza w koszuli, ale fakt przygotowania się w taki sposób, jakbyśmy za chwilę wychodzili do biura, wpłynie na nasz mózg stymulująco do pracy.
  1. Przygotuj harmonogram.

pen-calendar-to-do-checklist-kontrakoronawirus-home-office-praca-zdalnaZanim przystąpisz do działania, przygotuj listę, w której zaplanujesz swój dzień. Wypisz w krótkich punktach zadania, które planujesz wykonać. Po wykonaniu każdego z nich wykreśl go z listy, i przekonaj się, czy takie zaliczanie celów zadziała na Ciebie motywująco.

  1. Zadbaj o swój komfort.
Nasze miejsce do domowej pracy zdalnej nie jest weryfikowane przez specjalistę BHP. Mimo wszystko, warto porządnie przygotować swoje stanowisko. Nie pracuj na leżąco i zadbaj o wygodne krzesło, które odciąży kręgosłup. Usiądź też przy odpowiedniej wysokości biurku czy stole.
  1. Podziel swój dzień.

Aby unikać rozpraszania uwagi, postaraj się wyeliminować domowe rozpraszacze. Wyłącz telewizor, ścisz radio.

home-office-kontrakoronawirus-porady-na-efektywna-prace-zdalna

 Jeśli musisz wykonać coś niezwiązanego z pracą, zaplanuj to w harmonogramie. Najpierw przeprowadź służbową rozmowę telefoniczną, a następnie spędź pół godziny na zjedzeniu drugiego śniadania. Bez ciągłego zerkania na laptopa, chwila relaksu będzie zdecydowanie przyjemniejsza.

Przyzwyczajenia sprawiają, że w pierwszych tygodniach pracy zdalnej możemy czuć się nieco zagubieni. Warto zadbać o swoje stanowisko pracy, aby móc wykonywać zadania wydajnie i komfortowo. W wielu firmach nie ma możliwości świadczenia pracy zdalnej, więc warto docenić taką formę i wykorzystać to doświadczenie najlepiej jak to możliwe.

0