Filtry do wody na cały dom - Oferta sklepu internetowego

Uzdatnianie wody jest jednym z podstawowych elementów tworzenia instalacji wodnej w budynku, dlatego korzystanie ze skutecznych filtrów jest nie tylko wskazane, co konieczne. Systemy montowane przy głównym zaworze często pozwalają usunąć z cieczy liczne zanieczyszczenia, które w wielu przypadkach niosą ze sobą potencjalne niebezpieczeństwo, zarówno dla zdrowia użytkowników, ale też poprawnego działania artykułów gospodarstwa domowego, takich jak pralki, zmywarki, czajniki elektryczne, czy ekspresy do kawy.
Urządzenie do filtrowania wody
obrazek prezentujacy

Filtr uzdatniania wody - Sklep, jaki wybrać?

Filtry uzdatniające wodę warto kupować w sprawdzonych sklepach, ponieważ dzięki temu można mieć pewność otrzymania systemu, który zadziała skutecznie. Wyróżnić można zestawy składające się z kilku różnych filtrów, na przykład mechanicznych, węglowych, lampy UV czy zmiękczacza. W każdym przypadku należy wybierać akcesoria adekwatne do zanieczyszczeń znajdującej się w wodzie dochodzącej do konkretnego budynku, dlatego w sklepie można zaopatrzyć się także w produkty przeznaczone do badania cieczy.

Rodzaje filtrów do wody

Istnieją różne rodzaje filtrów do wody. Ich podział jest zależny od rodzaju konkretnych zanieczyszczeń. Wyróżnia się więc filtry mechaniczne, usuwające większe zabrudzenia pokroju piasku, czy drobin rdzy. Ponadto często stosuje się lampy UV zabijające mikroorganizmy, odżelaziacze zajmujące się redukcją zawartości manganu oraz żelaza w płynie, a także zmiękczacze, które zmiękczają wodę, a więc pozbywają się z niej jonów magnezu oraz wapnia. Ponadto można się spotkać z uniwersalnymi filtrami multifunkcyjnymi.

Filtry do domu - cena

Cena filtrów do wody jest uzależniona od skomplikowania systemu, ewentualnie zaawansowania technologicznego filtra multifunkcyjnego. Podstawowe systemy składające się z wkładek węglowych i mechanicznych są atrakcyjne cenowo, również pod względem eksploatacji. Natomiast zmiękczacze czy filtry multifunkcyjne wymagają uzupełniania złoża wykorzystywanego do regeneracji, a przez skomplikowaną konstrukcję ich cena także jest wyższa, jednak razem z nią idzie również komfort stosowania i funkcjonalność.

Filtry do instalacji wody

Filtry znajdujące się przy głównym ujęciu wody w budynku są stosowane zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i komercyjnych, czy przemysłowych. Nie bez powodu ciecz musi spełniać liczne normy określane przez obowiązujące przepisy. Bardziej zaawansowane systemy są wymagane w przypadku wody studziennej, jednak nadal należy stworzyć odpowiednią stację uzdatniania, jeśli jest ona pobierana z sieci wodociągowej. Co prawda, dostawca musi wysyłać dobrze oczyszczony płyn, jednak po drodze może on mieć kontakt z licznymi potencjalnie niebezpiecznymi związkami, na przykład z powodu starszych rur. Filtry do instalacji wody są doceniane zarówno przez swoją skuteczność, jak i komfort stosowania, ponieważ w większości przypadków właściciel, czy zarządca budynku nie musi regularnie kontrolować pracy systemu. Jednak żeby mieć pewność właściwego uzdatniania wody, należy zadbać o skutecznie działające filtry, a więc urządzenia i akcesoria wykonane przez renomowane przedsiębiorstwa.